عجیب ترین نقاط توریستی دنیا

عجیب ترین نقاط توریستی دنیا

 امروزه با پیشرفت صنعت توریسم، توریستان به دنبال پیدا کردن نقاط بکرتر و جدیدتر برای ماجراجویی های خود هستند، که این بار قصد داریم پنج نمونه از جالبترین و عجیبترین های آن ها را به شما معرفی کنیم.

 

دریاچه ناترون | Lake Natron


 دریاچه ناترون یکی از برجسته ترین و مرموز ترین دریاچه های نمک دنیاست که در قسمت شمالی تانزانیا و در ایالت آروشا واقع شده، و قسمتی از شکاف شرقی آفریقا را تشکیل میدهد.


 

چیزی که این دریاچه را اینقدر معروف و بحث برانگیز کرده، خاصیت عجیب آب آن است که باعث شده این دریاچه به "گورستان پرندگان" معروف شود. پرنده های اطراف این دریاچه به محض ورود به این آب، بر اثر مواد درون آن، که در واقع خاکستر آتشفشانی ست، به مومیایی هایی شبیه سنگ تبدیل شده اند! زیرا میتوان گفت این همان موادیست که مصریان باستان برای مومیایی کردن اجساد خود، از آن استفاده میکردند.


 

  همچنین به دلیل ورود سدیم کربنات، به وسیله آبی که از تپه های مجاور وارد دریاچه میشود، این دریاچه به رنگ قرمز درآمده.

  آب این دریاچه بسیار قلیایی ست و دمای آن معمولا به 60 درجه میرسد! به دلیل این دمای بالا وهمچنین وجود امونیاک فراوان، تنها فلامینگو ها، ماهی ها و باکتری های نمک دوست در این دریاچه زندگی میکنند.

این مکان به دلیل جاذبه های بصری منحصر به فرد خود، سوژه عکاسی بسیاری از عکاسان، و همینطور ماجراجویی های بسیاری از جهانگردها قرار گرفته.


 

 

دریاچه های کلیموتو | Kelimutu Lakes


  دریاچه های آتشفشانی کلموتو، در دهانه آتشفشان کلیموتو، در جزیره فلورس (flores)  اندونزی و نزدیکی شهر مونی (Moni) ، در ارتفاع 1631 متری قرار گرفته اند.

 این دریاچه های زیبا که یکی از عجایب هفتگانه طبیعت آسیا نام گرفته اند، یکی از جذاب ترین و عجیب ترین نقاط توریستی دنیا به حساب می آیند.


  جالب است بدانید این سه دریاچه، به دلیل فعالیت های شیمیایی درون آتشفشان، نه تنها خود به رنگ های متفاوتی هستند، بلکه در مدت کوتاهی نیز تغییر رنگ میدههند و ممکن است شماهربار آن ها را در یک رنگ خاص ببینید!

این دریاچه های رنگارنگ، که همواره در طیف های آبی، سبز و قرمز در حال تغییر رنگ هستند، دارای مواد معدنی گوناگون و سرشار از گوگردند؛ وجود این گوگرد، اطراف دریاچه را خالی از گیاهان کرده اماکمی آنطرف تر، طبیعت بکر و سرسبز کوه است که منظره فوق العاده زیبایی به این مکان بخشیده.

 


 مردمان محلی معتقدند این سه دریاچه، قدرت هایبسیار قوی طبیعی دارند و ارزش بسیار زیادی برای آن ها قائل هستند.

برای رسیدن به این دریاچه ها، باید از چندین پله بالا بروید و مسیری نیم ساعته را طی کنید؛ اما این طبیعت زیبا، در کنار پارک ملی کلیموتو، آبشار های زیبا و چشمه های آبگرم بی نظیر، هرسال بسیاری از توریستان را به این مکان میکشاند. 

ساحل رینیسفیرا | Reynisfjara Beach


 این ساحل که در کرانه جنوبی کشور ایسلند، در میردالور (Myrdalur) قرار گرفته، بدون شک عجیب ترین و غیرطبیعی ترین ساحل دنیاست که رمز و رازها آن، هنوز تا حد زیادی برای انسان ها ناشناخته مانده است. باوجود اینکه هر سال تعداد نسبتاً کمی از توریست ها جرعت رفتن به این مکان را پیدا میکنند، اما درهرحال کشف چگونگی تشکیل این عجایب، هنوز از جذابترین چالش های طبیعت شناسان است.


 شن های سیاه این ساحل به دو صخره عجیب منتهی میشود، که مردم بومی باور دارند این دو، دو غول خیالی و شرور (Troll) در عهد باستان هستند؛ که سعی کردند یک کشتی را به خشکی بکشانند و روشنی، آن ها را به سنگ تبدیل کرده!!
 

کوه اربوس | Mount Erbus


 کوه اربوس، دومین آتشفشان بلند قطب جنوب است که در جزیره راس (Ross Island) قرار گرفته و همچنین، یکی از 160 آتشفشان فعال حلقه آتش اقیانوس آرام است. این آتشفشان با ارتفاع 3794متر، از سال 1972 مستمراً فعال بوده و به عبارتی فعالترین آتشفشان قطب جنوب است، که آخرین فوران آن در سال 2011 به ثبت رسیده.
 دریاچه مواد مذاب این آتشفشان همواره با خروج گدازه و انفجارهای کوچک همراه است که منظره زیبایی را ایجاد کرده؛ برخورد دودهای بسیار داغ خروجی با دمای منجمد کننده فضا، ستون های توخالی یخی بزرگ و زیبایی را پدید می آورد. مکان قرارگیری این کوه و ویژگی های زمین شناسی بسیار خاص آن، موقعیتی بی نظیر را ایجاد کرده که در هیچ نقطه دیگری از دنیا وجود ندارد.

 


دریاچه خالخالی | Spotted Lake


دریاچه خالخالی در بریتیش کلمبیا (British Columbia) در کانادا واقع شده.  این دریاچه سرشار ازمواد معدنی مانند منیزیم سولفات، کلسیم و سدیم سولفات است و مواد معدنی دیگری نیز به وفور درآن یافت میشود. در تابستان مقدار زیادی از آب دریاچه تبخیر شده و نقطه های بزرگی از مواد معدنی به جا می ماند که منظره جالبی را برای توریست ها رقم زده. این نقطه ها که سفید، زرد، آبی و یا سبز هستند، معمولاً ازمنیزیم سولفات تشکیل میشوند و در تابستان، حالت کریستالی به خود میگیرند. مواد معدنی این دریاچه، در جنگ جهانی اول نیز برای تولید مهمات استخراج می شده و سرخ پوست ها، سال ها از خواص درمانی این دریاچه برای تسکین دردهای مختلف استفاده می کردند.


با وجود اینکه پس از خرید این دریاچه در سال 2011 از خانواده ارنست اسمیت، این دریاچه اکنون دیگر جزء اموال شخصی نیست، اما دور آن حصار کشیده شده و تنها دیدن منظره بسیار زیبای آن از بزرگراه، برای توریست ها میسر است. 


0

از مجموع 0 رای

شما هم رای دهيد

ديدگاه ها و بررسی کاربرانپرسش های رايج کاربران

در این قسمت سعی میکنیم پرسش های رایجی که برای کاربران برای سفر به مناطق یا مکان های معرفی شده، پیش می آید را پاسخ دهید. اینها سوالات رایجی است که عموما مشتریان از اپراتور های ما و یا در سطح اینترنت به دنبال پاسخ های آن ها جستجو میکنند.