هواپيمایی کاسپین


جستجو با پرواز کاسپین

درباره هواپیمایی کاسپین


در سال 1372 هواپیمایی کاسپین به عنوان یک هواپیمایی خصوصی و با حمایت نیروی هوایی چمهوری اسلامی ایران شروع به کار کرد. کاسپین که فعالیت خود را با چهار فروند هواپیمای یاک 42 آغاز کرده بود، بعدها ناوگان خود را گسترش داده و هواپیماهای خود را با مدل‌های به‌روزتر، مانند بویینگ، جایگزین کرد.


کاسپین که از سال 1379 شروع به خریداری هواپیماهای توپولوف کرده بود و 5 فروند هواپیمای توپولوف 154 در آشیانه داشت، به دلیل ممنوعیت استفاده از این هواپیماها در ایران از سال 1388، دستور کار خود را تغییر داده و با خرید 5 فروند هواپیمای بویینگMD، شروع به بهره برداری از هواپیماهای بویینگ نمود. همچنین در سال 1392، کاسپین هواپیمای بویینگ 400-737 را نیز به ناوگان خود اضافه کرده و شروع به گسترش نیروی انسانی و تخصصی، در کنار گسترش ناوگان هوایی و پروازها کرد.

ناوگان هوایی کاسپین، هم‌اکنون به شرح زیر است:


نام هواپیماتعداد صندلیتعداد در ناوگان
بویینگ83-MD1725
بویینگB737-4001703
قطب این هواپیمایی، شهر تهران (فرودگاه مهرآباد و فرودگاه بین‌المللی امام خمینی) می‌باشد. میزان بار مجاز مسافران نیز در پروازهای هواپیمایی کاسپین 20 کیلوگرم برای پروازهای داخلی، و 30 کیلوگرم برای پروازهای خارجی تعریف شده است.
مقاصد پروازی داخلی هواپیمایی کاسپین:

آبادان، اهواز، بندر عسلویه، بندرعباس، سنندج، اصفهان، جزیره کیش، کرمانشاه، بندر ماهشهر، مشهد، رشت، ساری، شیراز، تبریز، دزفول، تهران، ارومیه، یزد، زابل و زاهدان.


مقاصد پروازی بین‌المللی هواپیمایی کاسپین:

عراق (نجف-فرودگاه بین‌المللی نجف، سلیمانیه-فرودگاه بین‌المللی سلیمانیه)، ترکیه (استانبول، فرودگاه بین‌المللی آتاتورک) و امارات متحده عربی (دبی، فرودگاه بین‌المللی دبی).تهیه مطلب اختصاصی توسط زمرد گشت