هواپيمایی قشم ایر


جستجو با پرواز قشم ایر

درباره قشم ایر

در سال 1372 شرکت هواپیمایی قشم ایر، فعالیت خود را با نام "فراز قشم" آغاز نمود. در زمان شروع فعالیت این هواپیمایی، تمامی پروازها به وسیله هواپیماهای استیجاری انجام شده و ناوگان مستقلی برای این هواپیمایی موجود نبود. در سال 1375 نیز در پی انعقاد قرارداد اجاره با مالکین هواپیماهای مسافری پهن پیکر، این هواپیمایی پروازهای خود را در مسیرهای تهران-قشم، تهران دبی و... ادامه داد. 


این هواپیمایی که تا سال 1379 موفق به دراختیار گرفتن 7فروند هواپیما شده بود، پس از تصمیم به واگذاری در سال 1385، در سال 1388 به هولدینگ توسعه سورینت قشم (که متعلق به بابک زنجانی بود) واگذار گردید.

فراز قشم در این دوره به اوج فعالیت خود رسیده و موفق به استخدام نیروهای جدید، افزودن هواپیماهای جدید و دوربرد به ناوگان هوایی، افزودن مقاصد جدید به برنامه پروازهای خود و تاسیس کیترینگ محبوب قشم ایر شد. همچنین نام این شرکت در تاریخ 91/18/10 به "قشم ایر" تغییر یافت.


در پی دستگیری بابک زنجانی، هواپیمایی قشم ایر در سال 1393 به عنوان بدهی، به وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران واگذار گردید و تبدیل به یک ایرلاین دولتی شد.

این شرکت علاوه بر جابجایی مسافرین به مقاصد خارجی عتبات عالیات، دمشق، دبی، شارجه، راس الخیمه و منامة بحرین، تا ظرفیت ۵۰ تن بار را در مسیرهای مختلف از جمله تهران- شانگهای، تهران- استانبول، تهران- کابل، تهران-دبی و تهران-اسلام-آباد، به وسیله 2 فروند هواپیمای ایلوشین76 باری جابجا می‌کند.

قطب اصلی قشم ایر جزیره قشم (فرودگاه دیرستان) و شهر تهران (فرودگاه بین‌المللی امام خمینی) و قطب دوم آن جزیره کیش (فرودگاه بین‌المللی کیش) می‌باشد.


ناوگان هوایی قشم ایر هم‌اکنون دارای 13 فروند هواپیمای فعال به شرح زیر است:


نام هواپیماتعداد صندلیتعداد در ناوگان
Airbus300-6003613
Airbus3201802
Fokker1001094
RJ1104


مقاصد پروازی داخلی هواپیمایی قشم ایر:

آبادان، اهواز، اردبیل، بندرعباس، بندر ماهشهر، بندر چابهار، اصفهان، کرمان، کرمانشاه، گرگان، کیش، مشهد، قشم، رشت، سنندج، شیراز، تهران، یزد، زاهدان، خوی، جاسک و لار.


مقاصد پروازی بین‌المللی هواپیمایی قشم ایر:

دبی، نجف، بغداد، باتومی، باکو، جده، قونیهتهیه مطلب اختصاصی توسط زمرد گشت