هواپيمایی ایر تور


جستجو با پرواز ایر تور

در سال 1351، شرکت ایران ایرتور تحت پوشش شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران(هما) با هدف انجام تورهای داخلی و خارجی، توسعه گردشگری و سفرهای زیارتی شروع به کار کرد. ایران ایرتور در سال 61 برگزاری تورهای منظمی در مسیر مشهد مقدس را آغاز کرد و استقبال مسافرین از این تورها به تدریج زمینه گسترش این ایرلاین و ایجاد خطوط هوایی جدید به مقاصد خارجی مانند شارجه، دبی، چین، هند، کوالالامپور و سنگاپور را پدید آورد.

ایران ایرتور سعی در گسترش گردشگری داخلی و خارجی را در سیاست‌های کاری خود قرارداده و به همین دلیل ضمن شرکت در جشنواره‌های بین‌المللی متعدد، در سال‎های 68 و 69 میزبان مهمانانی از کشورهای مختلف مانند آلمان، فرانسه، ایتالیا، ژاپن، سوئیس، اتریش، انگلستان، امارات، بحرین و کویت بوده است.در سال 1371 ایران ایرتور شهر مشهد مقدس را به عنوان مرکز عملیات پروازی خود انتخاب کرده و ارتباط هوایی مستقیم مشهد با سیزده مرکز استان را برقرار کرد. همچنین این شرکت در همین سال مسئولیت انجام 55% از پروازهای حج عمره و تمتع کشور، و پروازهای منطقه ای مانند دمشق، استکهلم، مسکو، عشق آباد و تاشکند را پذیرفت. هم‌اکنون نیز خطوط هوایی این شرکت میان تهران و دیگر شهرهای ایران و چند کشور آسیای میانه برقرار است. این شرکت هر هفته بیش از 200 پرواز داخلی و خارجی رابه انجام می‌رساند و بیش از 600 نفر پرسنل دارد.
تا سال 1389،ایران ایرتور یکی از ایرلاین‌های دولتی ایران محسوب می‌شد، اما در این سال بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی، به یکی از زیرمجموعه‌های وزارت دفاع ایران(شرکت هصایار)، واگذار شد؛ اما در سال 94 این واگذاری به دلیل بدهی‌های بالای شرکت لغو گردیده و طی مزایدهٔ دیگری در ۵ دی ۱۳۹۴، به بخش خصوصی واگذار شد.
ناوگان هوایی ایران ایرتور شامل هفت فروند هواپیمای فعال MD با مشخصات زیر می‌باشد:نام هواپیما
سال ساخت

UR-BXM

McDonnell Douglas MD-82

1987

UR-CHW

McDonnell Douglas MD-82

1988

UR-BXL

McDonnell Douglas MD-82

1988

UR-CHX

McDonnell Douglas MD-82

1992

UR-CHZ

McDonnell Douglas MD-82

1993

UR-CHI

McDonnell Douglas MD-82

1993

UR-CHY

McDonnell Douglas MD-82

1993


مقاصد پروازی داخلی هواپیمایی ایران ایرتور

آبادان، اهواز، بندرعباس، بوشهر، بندر چابهار، دزفول، اصفهان، کرمانشاه، مشهد، رشت، ساری، شیراز، تبریز، تهران (فرودگاه مهرآباد و امام خمینی)، ارومیه، یزد، سنندج و زاهدان.


مقاصد پروازی بین المللی هواپیمایی ایران ایرتور

عراق، بغداد
امارات متحده عربی، دبی  


بلیط پروازهای شرکت ایران ایرتور در زمردگشت با مناسب‌ترین قیمت در اختیار شما قرار گرفته می‌شود.


تهیه مطلب اختصاصی توسط زمرد گشت